Наташа Беквалац искрено проговоре за бракот со поранешниот ракометар

24 јануари, 20160
16

Пејачката Наташа Беквалац и поранешениот ракометар Љуба Јовановиќ ја слават првата година од бракот. Според неа, оваа годишнина ќе биде обележана без многу помпа, бидејќи тие веруваат дека сите вистинска љубов е тивка.
natasa
Според таа филозофија, тие тајно се венчаа точно пред една година во станот на пејачката во Белград. На венчавката, присуствуваа само кумовите. А, дури и нивните семејства не знаеја дека тие се одлучиле да се заколнат на вечна љубов. Денес, една година подоцна, Наташа само за српски информер открива како ќе го прослават јубилејот.
natasa1
– Љуби и јас ќе ја славиме нашата годишнина тивко, без фанфари и претерана еуфорија, како што и се венчавме. Вистинската љубов е секогаш е тивка – вели пејачката Таа вели дека нивниот брак е како и секој друг, тие имаат подеми и падови, но љубовта е таа која ги држи и поради која ги надминуваат сите пречки на кои ќе се најдат во животот.

– Ние минуваме низ сите фази што ги носи бракот, како и многу другие млади брачни парови. Но, она што никогаш не ја губиме љубовта, секојдневните разговори и подготвеност за толеранција и компромис – искрено вели во Ната.
natasa2
Љубо е толерантен и за тоа говори фактот дека неговата драга се држи до фразата: “Јас сум во брак, но коако девојка живеам”, па често патува со нејзината сестра Кристина и нејзините пријатели на Ибица или на други егзотични дестинациија. Типичен балканец никогаш не би дозволил неговата сопруга да патува во белиот свет, но очигледно е дека Јовановиќ не е еден од нив. Наташа вели дека Љубо има апсолутна доверба во неа, и дека меѓу другото, и поради тоа се вљубила.

– Мојот сопруг ме прифати таква каква што сум и ме врза токму слободата која ми дава. Јас не гледам ништо лошо во мојот социјален живот не е само во врска со моето семејство. Имам многу пријатели и јас уживам во тоа време и го поминувам со нив. Ние сме добри девојки, кои понекогаш сакаат да се забавуваат – се пошегува убава новосаѓанка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber