НЕВЕРОЈАТНО: Ова девојче има три години и говори седум јазици!

21 октомври, 20160
НЕВЕРОЈАТНО: Ова девојче има три години и говори седум јазици!

Кога тригодишната Белочка Девјаткино се појавила во руската шоу програма „Чудесни луѓе“, жирито останало без зборови.

Малото девојче говори руски, англиски, германски, француски, шпански, кинески и арапски.

Во ова шоу Белочка, благодарение на тоа што говори седум јазици, се бори за главната награда која изнесува 25.000 долари.

Таа е исклучително талентирана за јазици, а за тоа може да и се заблагодари на својата мајка, која секојдневно и чита приказни на различни јазици.

Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi