Нов тренд: Залепете ја сенката на очи

26 октомври, 20160
5

Хартиени налепници кои имитираат сенка се многу практични, особено ако немате време за шминкање, или не сте највешти во нанесување на сенка.

Налепницата нежно притиснете ја со прстот на капак, а по неколку минути, одлепете ја. Ако не ви се допаѓа обликот на сенката, или не сте ја нанеле прецизно, можете да ја поправите со четкичка за шминка.

Доколку сакате да постигнете понежен ефект, користете матирана пудра, или коректор. Во пакување воглавно има пет налепници со различни нијанси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi