Погледнете како изгледа денес мистичната убавица Жаде!

13 февруари, 20160
11
Се сеќавате на Жаде и хит серијата „Забранета љубов“ која дефинитивно  е една од најпознатите серии на овие простори заедно со сериите Касандра и Сулејман Величествениот?

Па, погледнете како таа изгледа денес!

Џована Антонели (39) е бразилска убавица, позната како една од најубавите и најталентираните актерки од Бразил. Нејзината мајка е танчарка, додека нејзиниот тако се занимава со глума исто како неа. Таа на овие простори стана позната по улогата во хит серијата „Забранета љубов“ во која ја играше улогата на Жаде. Таа токму со главниот јунак од оваа серија го доби синот Пјетар, но нивната љубов не траеше долго. Познатата актерка има и близнаци, Антонија и Софија, а нивниот татко е Леонардо Ногуеира.

Од тогаш поминаа 15 години и еве како таа изгледа сега …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber