Рики Мартин го покажа своето мускулесто тело

11 јануари, 20160
2
Поминаа повеќе од 16 години откако го снимаше „Living La Vida Loca“, но според тоа како изгледа денес, за него времето како да стои…

Тој денес има 44 години, но тоа не се познава на неговото секси тело кое е резултат на постојано вежбање во теретана за пто можеме да кажеме само – браво Рики. Тој со своите мускули и тетоважи се пофали на Инстаграм со фотографија покрај базенот на вилата во Порторико.

На другата фотографија пејачот го покажа тетовираниот грб и погледот на една прекрасна плажа над кој а се протега неговата вила, а не третата е со неговиот веќе пораснат син додека се одмараат во морето.

Рики во 2008 година стана татко на близнаци, Мет и Валентин кои му ги роди сурогат мајка. Тој во јануари минатата година ја прекина тригодишната врската со Карлос Гонзалес, а претходно преку неговата официјална интернет страница објави дека е геј.

Инаку, тој минатата година го напушти популарното шоу „The Voice Australia”во кое беше судија од 2013 година, а на негово место дојде Ронан Китинг. Рики за тоа време планира да се подготвува за неговата турнеја која опфаќа концерти во Чиле, Аргентина, Уругвај, Доминиканска Република и родното Порторико.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber