Таксист удрил седум пешаци, а она што го направил потоа ги ШОКИРА сите!

14 ноември, 20160
Таксист удрил седум пешаци, а она што го направил потоа ги ШОКИРА сите!

Седум лица се повредени кога таксист залетал во пешаци во Хонг Конг, кои чекале за да ја преминат улицата.

Меѓу повредените било и шестгодишно дете.

Возачот бил уапсен поради невнимателно возење.

Она што ги шокирало присутните е фактот што таксистот откако излегол од автомобилот, прво проверил дали е се во ред со возилото, а потоа ги погледнал повредените пешаци кои лежеле на улица.

https://www.youtube.com/watch?v=U1BAoxokYSE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi