Веќе нема да има жртви во авионски несреќи – погледнете го овој изум!

18 јануари, 20160
Веќе нема да има жртви во авионски несреќи – погледнете го овој изум!

Смислен е нов начин како би се спасиле животите на патници при авионска несреќа.

Капсулата се додава на авионот, а при несреќа, таа се одделува од него и се спушта на земја или во вода.

Погледнете како функционира:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber