Во слободно време Путин се дружи со леопарди

18 февруари, 20160
Во слободно време Путин се дружи со леопарди

Познато е дека рускиот претседател Владимир Путин е голем љубител на животните. Дури и ова “мало маче” се скротува во неговите раце и ужива во неговото друштво. Видеото е од посета на Путин на рехабилитационен центар за леопарди  во Националниот парк Сочи. Путин влегол во кафезот и излегол неповреден, иако многу од новинарите излегувале со многу гребнатини од дивите животни.

Погледнете….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber