Чудотворна смеса од рен, лук и пиво за намалување на шеќерот во крвта!

29 декември, 20170
10

Потреби состојки: Корен од рен со должина 20 сантиметри и дебелина 1,5-2 сантиметри, 9 чешниња лук, пиво и стаклен сад од 1 литар ( шише или тегла).

Измијте го добро ренот, но не го лупете. Исечете го ситно и ставете го во садот.

Излупете го и измијте го лукот, исечете го ситно и додадете го во ренот. Целата смеса полеете ја со пиво, до врвот на садот. Затворете и оставете да отстои на темно место во продолжение на 10 дена. Потоа исцедете.

Првите два дена пијте по 1 лажиче 2-3 пати на ден, а следните неколку дена земајте по една лажица од течноста 3 пати на ден пред јадење. Оваа смеса буквално може да го намали високото ниво на шеќер во крвта за еден месец.

Чудотворна смес от хрян, чесън и бира за сваляне на кръвната захар

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris