Еве зошто на тастатурата буквите F и J имаат испакнатини

31 јануари, 20170
9

Колку пати досега сте забележале мали испакнатини на буквите F и J додека гледате во својата тастатура?

Сигурно никогаш не ви паднало на памет да се запрашате за што служат.

Одговорот е многу интересн.

Оваа функција е во употреба од 2002 година, а овозможува да ги ставите прстите во исправна положба на тастатурата без да гледате во неа.

Користејќи ја оваа функција можете да ја зголемите брзината на типкање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris