Како да ја подигнете секусалната возбуда во бракот?

31 јануари, 20170
7

Создавањето на расположение за возбуда и сексуални игри не е толку едноставно, но ништо не е невозможно.

Лондонскиот Институт извршил анкета меѓу 2.000 брачни парови. За жената е важно како изгледа во долна облека и без неа.

Слабеењето за неколку килограми го подобрува расположението и нивото на сексуална возбуда расте неколку пати. Увереноста во себе е многу важна за претставничките на понежниот пол.

На посилниот пол му делува друго. По веселба со пријателите, поголем дел од мажите се прибираат дома, огнени од желба да ја соблазнат сопругата. Сексуалната активност скока и токму во овој момент мажот е подготвен на експерименти.

Кај него возбудата може да дојде и при чистење на станот. Навалувајќи се или извивајќи се во различни пози, жената изгледа примамливо и воопшто не е задолжително да става секси долна облека.

Заведувањето може да се добие и при бришењето на правта – колку и да е неверојатно.

Добивка на лото исто така може да го подигне сексуалниот степен на двајцата партнери. Исфрлање на адреналин во крвта доведува до светли емоционални изливи. Овој момент може да се користи за пренос директно во спалната соба.

Расположението во кревет доаѓа спонтано, најчесто од страстен поглед, од допир или од мирис. Најважно е да не се грижите, да го искористите моментот и да уживате еден со друг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris