LG ќе го снабдува со батерии Apple iPhone следната година

31 јули, 20170
Apple-lg-logo

Иако речиси секојдневно добиваме информации за новата линија на iPhone модели кои се очекуваат за неколку месеци, се појавуваат веќе гласини за новиот iPhone модел за 2018 година. Според The Korea Economic Daily, LG ќе биде одговорен за ексклузивно снабдување на батерии на Apple iPhone следната година.

 

Во извештајот се наведува дека LG веќе значително инвестирал во потребните капацитети за производство на батеријата на iPhone, и планира производство од следната година. Батеријата ќе има L-облик, кој ќе му овозможи на Apple поголема батерија и дека тоа нема да влијае многу  на величината на телефонот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris