Веднаш штом ќе се разбудат, сите жени го прават истото со косата: А дури и не знаат каква грешка прават!

31 јули, 20170
0B6ktkqTURBXy9iMTQxNGE4NjQwZjhjMzUyZTI5NDljMTEzY2ZkZjNlMy5qcGVnkZMCzQKeAA

Како изгледа едно ваше утро? Сигурно и вие ја правите оваа голема грешка!

Ако сте како повеќето од нас, се будите потешко, а потоа набрзина се упатувате кон бањата да измиете лице, заби и да се исчешлате. Така скоро сите прават, но тоа е погрешно.

Всушност, експертите велат дека утринското чешлање на косата е најлоша идеја доколку сакате здрава и долга коса.

Утринското чешлање на косата доведува до виткање и кршливост на влакното. Наместо со четка, поминете низ косата со прстите и така отплеткајте ги замрсените делови. Пожелно е и да се спие со собрана коса, а наутро само да нанесете малку масло на прстите и нежно да поминете низ неа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris