Катастрофа, огромен санта мраз се одвои од Антарктикот

31 јули, 20170
profimedia-0102190624_1000x0

Огромен санта мраз, тежок илјади милијарди тони се одвои од Антарктикот, сооштија британските научници.

“Одвојувањето се случи некаде помеѓу 10-ти јули и 12-ти јули кога огормен дел со големина од 5.800 квадратни километри се скрши од ледениот гребен Ларсен ЦЌ, соопштија научниците ос универзитетот Свонси.

Се верува дека глобалното загревање го има забрзано процесот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris