На летување не заборавајте да земете бадеми и уште неколку природни намирници!

31 јули, 20170
cover

Одите на летување? Не морате да ја оставите половина плата во аптека. Можете и сами да направите природни препарати кои ќе ви помогнат доколку изгорите, имате грчеви или температура.

Еве неколку од нив:

  • Aloe за изгореници од сонце
  • Ѓумбир против мачнина

 

  • Ајдучка трева против диареа
  • Семки од анасон за болки во стомакот

 

  • Сода бикарбона за убод од комарци
  • Белка од јајце за изгореници
  • Лаванда против комарци

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris