Чевлите вредни 17 милиони долари изложени во Дубаи

28 септември, 20180
цц

Пар чевли изработени од кожа, свила, злато и дијаманти е изложен во Дубаи и понуден на продажба за 17 милиони долари, што е апсолутен рекорд.

Чевлите со stiletto потпетици се изложени во хотелот Бурџ ал-Араб.

Дизајнирани и изработени во Италија, имаат 236 дијаманти и уште два 15-каратни дијаманти со ознака D (со совршена боја и чистина).

“Дубаи е град на милионери и милијардери. Потенцијално пазар за таков вид на производи”, објаснува златарот Хемант Карамчандани кој ја измислил понудата на таква креација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris