Фрлете ги сите лекови во ѓубре: Испијте го овој пијалок и главоболката ќе исчезне како од шега

28 ноември, 20180
2

Предлози кои проверено помагаат.

Ако поради главоболка земате различни таблети полни со хемија и разни штетни состојки , размислете за природните методи кои нема да му наштетат на вашиот организам само затоа што имате главоболка. Ви претставуваме неколку предлози кои проверено помагаат.

Топла вода со лимон

Иако половина исцеден лимон во чаша млака вода може да се консумира секое утро за да го исчисти телото од токсини, овој пијалок е одличен лек и кога се јавува главоболка. Ќе се чувствувате подобро со секоја голтка.

Чај од ѓумбир

Ѓумбирот има добар ефект врз циркулацијата и делува против воспаленијата. Покрај тоа, тој успешно ја лечи главоболката.

Чај од нане

Нане е растение кое има многу корисен ефект врз дигестивниот систем, го освежува здивот, но исто така ги релаксира мускулите и нервите, така што делува смирувачки и ја намалува главоболката. Чајот од нане може да ве ослободи од тешки главоболки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber