Кендал Џенер се пошегува на сопствена сметка

28 ноември, 20180
kendal

Кендал Џенер често сака да се шегува на сметка на нејзините сестри и нивниот голем број деца, но овој пат таа се пошегува малку на сопствена сметка.

Всушност, прекрасната манекенка на Денот на благодарноста на нејзиниот Instagram профил објави фотографија во бикини од одморот на кој се наоѓа, а подолу напиша: „Сите мои сестри и браќа објавуваат фотографии со децата, а јас од друга страна …“

Кендал, исто така, сподели дел од празничната атмосфера од куќата на мајката Крис Џенер каде го собра целото семејство, освен Клои, која Денот на благодарноста го прослави со својата ќерка и сопруг.

View this post on Instagram

so thankful wow

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Додека нејзината сестра Ким се пофали со „малку поинаков“ make up за кој овој пат беа заслужни нејзината ќерка Норт и ќерката на нејзиниот брат Роб.

View this post on Instagram

🤣

A post shared by Kim Kardashian Updates (@kimkardashiansnap) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber