Како на филм: Крадеа од камионот во движење!

13 декември, 20180
Capture

Мажите возеа три автомобили, а најмалку еден крадец се качи на хаубата на автомобилот и влезе во камионот.

Романската полиција уапси седуммина мажи, осомничени дека се качилеврз камион во движење и украле лаптопи и друга електронска опрема во вредност од 50.000 евра.

Според портпаролот на полицијата, Драгош-Циријан Романеску, грабежот се случил кон крајот на минатата ноќ на главниот автопат во Романија.Тој им кажал на АП дека мажите управувале три автомобили и дека најмалку еден крадец се качил на хаубата на автомобилот и влегол во камионот.

„Беше како во филмовите“, рече Роменеску, додавајќи дека крадците ги ризикувале нивните животи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber