Мејкап-трик: Како да нанесувате пудра во зима

28 февруари, 20180
6

Шминкањето нема исти правила за летната и за зимската сезона. Во зима им е особено тешко на лицата со сува кожа, а познатиот шминкер Едвард Круз советува како да избегнете „препудрување“. Имено, тој препорачува во зима да се нанесува пудрата со помош на сунѓерче. Нежно натапкајте ја и нанесете некое хранливо масло за лице и тоа само на деловите што се суви. На тој начин ќе постигнете блескав и свеж тен.

View this post on Instagram

Light slay… real quick ⭐️ Beauty by @katy

A post shared by beautyblender (@beautyblender) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris