На пат е четвртото дете: Ким Кардашијан и Канје Вест повторно го прошируваат семејството

13 ноември, 20180
ким

Доколку мислевте дека Кардашијан не сака повеќе деца, се лажете!

За Ким Кардашијан и Канје Вест можете да кажете дека се екстравагантни, чудни и не знаат што да прават од богатство и слава, но да бидеме реални, семејството им е најважно. Брачниот пар во 2013 го доби своето прво дете, ќерката Норт, а веќе во 2015. се роди нивниот син, Сеинт. Со оглед на тоа дека имала проблематична и ризична бременост, третото дете, девојчето Чикаго, во 2018. година, го роди сурогат мајка. Сепак, семејството Кардашијан/Вест не сакаа да застанат на бројот три и одлучија да посвојат момче од Ерменија.

„Тие се во контакт со домот за деца без родители во Ерменија, кое го посетија пред три години и веројатно ќе патуваат таму наскоро“, открива извор близок на семејството. Иако Ким и Канје се пример за малку луди одлуки, ова мораме да го поздравиме и се надеваме дека ќе ги мотивира и останатите парови да го сторат истото.

View this post on Instagram

😄

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber