Потресно видео кое сите треба да го погледнеме: Погледнете каква силна порака ни испраќа

20 декември, 20180
GW

Глобалното затоплување е проблем кој експертите го посочуваат со години. Едно видео снимено некаде во Кина всушност укажува на оваа проблематика.

Покрај една фонтана има статуа на мајка и дете кои се држат за раце. Ова не би било необично, доколку во еден момент детето не започне да се топи. Топењето започнува од раката, а на крајот останува само постаментот.

Во текот на целиот процес, луѓето се собираат околу фонтаната и го разгледуваат овој процес.

– Со глобалното затоплување нашата иднина исчезнува – е силната порака на ова видео.

What a message!

Gepostet von Amjad Ali Sahaab am Montag, 3. September 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber