Преживеал две трансплантации на лице: “Се навикнувам на својот нов идентитет”

3 мај, 2018
2

Хемон моментално се навикнува на својот трет идентитет, бидејќи претходно неговото тело го отфрлило лицето

Џер Хемон е првата личност на светот која имала целосна трансплантација на лицето и тоа два пати.

Хемон моментално се навикнува на својот трет идентитет, бидејќи претходно неговото тело го отфрлило лицето

Првата операција ја имал во 2010 година во парис, но после тоа настинал, а докторот му препишал антибиотици кои не биле во согласност со терапијата за лицето.

Резултат со слика за Преживеал две трансплантации на лице: “Се навикнувам на својот нов идентитет”

Со тек на време неговото лице почнало да се “распаѓа” па потоа морал да прави повторно операција. Тогаш дури два месеци бил во болница без лице и чекал донатор.

Тој страда од ретка генетска мутација која предизвикува тумори кои го деформираат неговото лице.

Моментално неговото лице езатегнато и без движења бидејќи телото мора да се навикне на него. Докторите кажуваат дека се воодушевени од храброста која ја покажал во оваа трагична ситуација.

“Се чувствувам добро во својата кожа. Одвај чекам да го отстранам сето ова” изјавил Хемон после операцијата, мислејќи на силните терапии низ кои мора да помине.

Неговиот донатор е 22 годишно момче кое неодамна починало.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris