Странец објави погрешна слика, па го фатија балканците: Оваа дебата е хит на Твитер!

12 ноември, 20180
slon

Дали знаевте дека во Хрватска живеат слонови?

Во ерата на лажни вести, на интернет многу често се објавуваат неточни информации. Понекогаш тие се толку погрешни што станува бизарно и неверојатно. Така, на профилот на Твитер “Love animals”, кој очигледно го води некој кој нема големо познавање од географија, е објавена луда слика.

На фотографијата, пар гледа во стадо слонови кои шетаат во плитката вода, а описот е за неверување – напишано е дека е дел од Плитвичките езера во Хрватска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber