Уловена риба со човечки заби: Се наоѓаат низ целата уста во неколку редови

14 мај, 20180
1

Експертите за водниот свет објавија фотографија на Фејсбук, како би и објасниле на јавноста на кој вид припаѓа оваа риба.

Оваа необична риба со човечки заби, уловена е во јужна Калифорнија.

– За да ме уловите мене, ќе ви биде потребна морска лиценца. Сакам да се кријам во карпи, гребени и мостови. Исто така, позната сум како риба осуденик, поради црно-белите дамки- напишале под фотографијата.

https://www.facebook.com/lifesbetteroutdoors/posts/10156624410889095

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris