Фризури кои ќе ви го олеснат топлото лето

1 јули, 20190
пунџа

Високите температури и онака тешко ги поднесуваме, а уште потешко кога над вратот, рамената и грбот паѓа дебела покривка од коса. Решението е едноставно, ајде да си го олесниме животот и да ја подигнеме косата. Ви претставуваме предлози на пунџи и репови кои едвај ќе чекате да ги пробате, а тие се толку едноставни што нема да морате да користите комплицирани упатства. Друга голема предност на овие фризури е тоа што можете да го сокриете фактот дека не сте биле во можност да ја измиете косата. Не заборавајте да ја прилагодите негата на косата на топлина, сонце и морска сол.

Messy пунџа

View this post on Instagram

@bof last night 🙏✨

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Пунџа со марама

Ниска пунџа

Вискок реп

View this post on Instagram

🌙

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber