6 особини што силните и независни жени ги сакаат кај својот маж

6 август, 20190
love-2053479_1280-e1503411446987

Силните и самозадоволни жени секогаш ги ставаат своите вредности и квалитети на прво место, а во согласност со нивните доблести, очекуваат одредени квалитети од партнерот.

Кога конечно ќе пуштат маж во нивните животи, тие очекуваат одредени квалитети од него, така што тие знаат дека конечно пронашле партнер кој може целосно да им парира во сè.

Идеалниот човек за нив мора да ги има следниве квалитети:

1. Надлежност

Таа е дама покрај себе сака господин, кој ќе ја разубави секоја средба со добри манири. Нежност, учтивост и пристојност се сè што таа го очекува од својот човек уште од самиот почеток.

2. Почитување

Тие секогаш бараат целосна почит кон партнерот затоа што, покрај тоа што се свесни дека го заслужуваат тоа, тие знаат дека почитувањето е основа на секој здрав меѓучовечки однос.

3. Независност

Силните жени многу се грижат за себе, за своето време и за личните потреби, а истото го очекуваат од партнерот. Тие сакаат силен и независен човек, кој во сите работи ќе им парира и нема да се изгуби во сенката на својата сопруга, туку ќе ги цени своите сопствени потреби и ќе бара време само за себе.

4. Чесност

Жената која знае што сака во животот, знае колку е важна вистината и колку е важно да се задржи. Таа бара од партнерот да има отворена и чесна врска и последното нешто што сака покрај себе е човек кој нема храброст да зборува или да се справува со вистината.

5. Добра смисла за хумор

Независните жени се добро запознаени со значењето на стресот и напнатоста и затоа сакаат маж до нив кој знае како да ги натера да се смеат и со кој ќе може да ги заборави сите нивни грижи.

6. Тенденција за компромис

Таа е свесна дека сите сме различни, но за да може врската да преживее, потребно е и двајцата партнери да покажат разбирање и склоност кон компромис, за да се најдат на половина пат и да уживаат во нивната љубов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber