7 прекрасни својства на праската – зошто е корисна за нашата кожа

8 јули, 20190
праска

Што ќе се случи доколку во нашето мени го додадеме ова сезонски овошје?

  • Ја продолжува младоста

Витаминот Ц, кој го има во изобилство кај праските, го стимулира производството на колаген, што и дава еластичност на кожата. Покрај тоа, овој витамин ги блокира слободните радикали, кои се главна причина за стареењето.

  • Содржи протеин
  • Помага за регенерирање на кожата
https://www.instagram.com/p/B0OhbYMATLV/?utm_source=ig_embed
  • Помага за регенерирање на кожата
https://www.instagram.com/p/B0OhbYMATLV/?utm_source=ig_embed
  • Содржи селен
  • Заштита од штетно УВ зрачење
  • Содржи витамин А

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber