Четири лица исчезнаа во лавина на висина од 2.800 метри: Драма во Швајцарија

25 март, 20190
lavina

Испратени се спасувачки екипи.

Полицијата од Швајцарскиот Кантон Велс соопшти дека четири лица се исчезнати откако надојде лавината која се протегаше високо од Алпите на југозападниот дел на Швајцарија, објави АП.

Се наведува дека полицијата на Тwitter објави дека лавина ги погодила четворицата луѓе кои биле на височина од 2.800 метри во областа на Бовернија во близина на границата со Франција и Италија.

Испратени се спасувачки екипи и засега нема други детали.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber