ДА, ВОЗМОЖНО Е! MAKE-UP ЗА САМО ТРИ МИНУТИ

2 јануари, 20190
mu

Доколку мислевте дека не е возможно за некоја свечена пригода да се нашминкате за само три минути, една од најпознатите шминкерки во светот ќе ве убеди во спротивното.

Неверојатно е колку работи можеме да направиме за само неколку минути, а за тоа да не сме ни свесни. Дури и кога станува збор за шминка за свечена пригода, не мора да потрошите многу време, бидејќи можете да изгледате гламурозно за само три минути.

Sam Chapman, една од најпознатите шминкерки и сопственичка на брендот Real Techniques, ни покажа дека е лесно да се направи класичен изглед кој е совршен за секоја пригода.

Комбинацијата на сенки со сјај, црно моливче за очи и неизбежниот црвен кармин изгледаат одлично на секое лице, со секоја фризура и со секоја облека. Најдобар ефект ќе постигнете ако користите четки за шминкање, но доколку ги немате, може да ви помогнат и вашите прсти.

https://www.youtube.com/watch?v=WV-bxTaKq_A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber