Дали количеството на секс е поврзано со среќата: Еве колку често заљубените партнери водат љубов

24 јануари, 20190
лове

Прилично сме изненадени од резултатите.

Од истражувањето добивме неочекувани резултати. Дека сексот  не е најважната работа во врската , потврдија и резултатите од 40-годишното истражување објавено во професионалниот американски весник „Social Psychological and Personality Science“. Темата на истражувањето беше поврзаноста и влијанието на сексуалните односи со задоволството во врската, а резултатите до кои дојдоа научниците можат да ве изненадат.

Имено, резултатите од истражувањето открија дека паровите кои водат љубов еднаш неделно се генерално многу посреќни од оние кои тоа го прават почесто или помалку.

Исто така, се покажа дека во врската, сексот носи повеќе задоволство од парите, односно двојките кои имаат редовен секс и пониски парични приходи се посреќни од оние богатите кои водат љубов помалку од еднаш неделно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber