Дали обвиненијата на Amber Heard против Johnny Depp се само „сложена измама“?

4 март, 20190
amber 2

Актерот тврди дека сè!

Актерот Џони Деп, наводно, поднел тужба за клевета против неговата поранешна партнерка, Амбер Хард. The Telegraph вели дека актерот ја тужи за 50 милиони долари отштета за неговото обвинение за злоставување.

 Актерот тврди дека обвиненијата за злоставување на неговата поранешна сопруга се „сложена измама“. Се верува дека Деп го започнал случајот како одговор на една статија што Хард ја напиша за Washington Post во декември, под наслов: „Јас зборував против сексуалното насилство – и се соочив со социјален гнев. Ова мора да се промени “.

Иако актерката не го спомнува Деп директно во статијата, неговите адвокати тврдат дека идејата зад текстот е Амбер Хард да потврди дека била жртва на семејно насилство и дека Џони Деп извршил семејно насилство врз неа “, се наведува во правниот документ за кој известува магазинот People. Претставникот на актерката одговори на вестта и за магазинот  People кажа дека тоа е „несериозна акција“ чија единствена цел е „неоснованo и злобно вознемирување“ на актерката, додавајќи дека таа „нема да биде замолчена”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber