Масло од ружа – на кои сè начини можеме да ја искористиме оваа магична состојка во рутината за убавина?

1 март, 20190
ruza

Сите доблести од користењето на маслоto од ружа.

Маслото од ружа можете да го искористите на различни начини. Нанесете го директно на кожата или додадете неколку капки во гелот за туширање, купката или кремот за лице за да ја подобрите хидратацијата на кожата. Користете го за масажа на вашето тело за да уживате во придобивките од хидратацијата по целото тело.

Исто така можете да нанесувате од маслото на лузни за подобро лекување. Во продолжение, погледнете ги интересни начини за да го вклопите во вашата рутина.

Како да го користите маслото од ружа за лице?

Како да го користите маслото од ружа за коса?

Како да го користите маслото од ружа на тело?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber