Денес полни шест години: Роденденските фотографии на принцот Џорџ го освоија светот

22 јули, 20190
j

Британскиот принц Џорџ денес полни шест години, а неговите родители објавија фотографии од нивниот најстар, насмеан син во фудбалски дрес на Англија за да ја одбележат оваа пригода, објави агенцијата Танјуг.

https://www.instagram.com/p/Bz0W6crIxUX/?utm_source=ig_embed

Џорџ е најстар од трите деца на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

https://www.instagram.com/p/Byc0ZbXoYBr/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B0NT10JI32q/?utm_source=ig_embed

Облечен во дрес на Англиската репрезентација, ученикот се чини дека оди по стапките на неговиот татко, принцот Вилијам, кој е фан на фудбалот и клубот Астон Вила.

https://www.instagram.com/p/B0NTnvuI1kf/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B0NUDlqIonh/?utm_source=ig_embed

Шестиот роденден принцот Џорџ го прославува со неговата сестра, принцезата Шарлот и својот брат, принцот Луис на имотот во Норфолк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber