Феномен каков што досега не е виден: Изненадно се појави мистериозен огромен леден диск во реката

17 јануари, 20190
fenomen

Иако изгледа како површината на Месечината, станува збор за чудна ретка појава на нашата планета.

На површината на реката се појави огромен леден диск со дијаметар од речиси 100 метри, но покрај неверојатно правилната  форма, зачудувачки е што дискот се ротира.

Овој феномен е снимен во Вестбрук, во американската држава Мејн, а видеото беше направено во воздух со помош на дрон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber