Franky boy е сурово ликвидиран со 6 куршуми, а потоа прегазен со автомобил

14 март, 20190
boss

Во Кали (53), се испукани најмалку шест куршуми, по што напаѓачот го прегазил мафијашот со своето возило. Босот од мафијашкото семејството Гамбино, Франческо Кали, познат како Franky boy, e убиен пред својата куќа на островот Стетен. Во Кали (53), се испукани најмалку шест куршуми, по што напаѓачот со возилото го прегазил мафијашот.

Фамилијата Гамбино е една од петте најголеми италијанско-американски мафијашки семејства во Њујорк. Засега не е познато кој стои зад оваа ликвидација, но истрагата е во тек.

Кали не се појавуваше многу во јавност, водеше повлечен живот. Тој е заслужен за регрутирање нови членови, особено имигрантски гангстери од Италија. Тие се фокусираа на трговијата со хероин и оксиконтин. Во 2008. година, тој отслужи 16-месечна затворска казна за изнудување пари. Кали потекнува од Сицилија и беше поврзан и со таа мафија. Со ова стана најпозициониран мафијаш, кој бил убиен во Њујорк од 1985. година, кога бил ликвидиран Пол Кастелано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber