Фудбалерот обвинет за силување: Пoлицијата го затвори случајот против Neymar

2 август, 20190
н

Полицијата што ги истрашуваше обвиненијата за силување против бразилскиот фудбалер Naymar објави дека го затвориле случајот. Обвинителството во Сао Паоло изјави дека случајот е суспендиран поради недостаток на докази. Истрагата се отвори откако бразилската манекенка Najila Trindade го обвини фудбалерот дека ја нападнал во хотел во Париз.

Naymar  веднаш ги негираше обвинувањата, велејќи дека станува збор за уцена. Неговиот портпарол одби да ја коментира полициската одлука. Целиот случај брзо го привлече вниманието на луѓето во Бразил, но и на неговите фанови ширум светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber