Со овие ББ креми не ви се пoтребни филтери

2 август, 20190
пудра

Ова лето заборавете на тешките пудри.

Колку и да ни се допаѓа изгледот што ни го овозможуваат течните пудри, понекогаш тие се едноставно премногу тешки за кожата, што е особено проблем во летните месеци, така што во лето повеќето жени тешките пудри ги заменуваат со лесни ББ креми кои нежно ја покриваат кожата и изедначуваат тенот.

Најдобро е што повеќето ББ креми ќе се прилагодат на вашиот тен, така што не треба да размислувате која нијансада ја одберете. Некои ББ креми ќе ја заменат и вашата хидратантна крема, а некои дури ќе имаат и заштита од сонце, иако нашата препорака е секогаш во вашата рутина за нега на кожата да прекинувате со крем фактор 50 за да бидете сигурни дека сте заштитени од надворешни влијанија, особено ако користите производи кои ја зголемуваат чувствителноста на сонце, како што се ретинол или гликолна киселина.

Во галеријата ви ги претставуваме најдобрите ББ креми од актуелната понуда на нашите омилени beauty брендови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber