Ги бркале низ градот, а потоа ги обиколиле: Снимена е неверојатна потера во балкански град, еве кои се осомничените

26 март, 20190
potera

Во центарот на Огулин ова утро, се одигра вистинска филмска потера, во која учествуваа неколку полициски автомобили и автомобил со босански регистарски таблички со мигранти.

Полицијата со помош на ротационите светла и сирена успеа да стигне и да го обиколи возилото со мигранти, а во таа прилика две лица беа уапсени, додека неколку мигранти избегаа, објави OGportal.

Полицијата продолжи да ги следи, а засега нема информација за тоа дали преостанатите мигранти се притворени.

OGportal наведе дека жителите на Огулин кои во тој момент биле во своите автомобили не се однесувале многу добро, бидејќи и покрај полициските ротирачки светла и сирени, тие поминувале низ местото на настаните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber