Големо враќање: Фармерки кои сите ќе ги носиме оваа сезона

8 јануари, 20190
2016-10-25_20-15-27__c4f49d0e-9aef-11e6-96cb-ad40993bbd21

Фармерките се неопходен дел од секоја гардероба, но не е лесно да се најде модел кој добро ќе ни стои. Skinny моделот со години беше на престолот, но само среќничките со долги и тенки нозе, можат да се пофалат дека изгледаат добро во нив. Исто така, бевме сведоци на враќањето на фармерките со низок струк, но сега е време за модел кој некогаш беше популарен. Имено, модните експерти најавуваат дека оваа сезона ќе се носат фармерки со рамен крој.

Фармерките со рамен крој можат да се носат во дневни и вечерни комбинации, заедно со патики и дуксери, сако и штикли. Тие изгледаат одлично во сина и бела боја, а трендсетерките ви покажуваат како тие ги комбинираат.

View this post on Instagram

Jeans and jumper everyday

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber