Холивуд е игра за млади: Бред Пит го напушта актерството?

4 јули, 20190
pitt

Холивудскиот актер Бред Пит, кој според многумина е синоним за убав човек и референтно тело за добар фраер, призна дека неговите години се причина затоа што сè поретко го гледаме на малите екрани. 55-годишниот Оскаровец вели дека тоа е природен тек на работите.

– Се помалку глумам. Јас навистина мислам дека тоа е игра за млади, не велам дека нема место за постари ликови, само мислам дека тоа е природeн тек на работите. Сакам да мислам дека има место за сè. Но, може да бидам „диносаурус” и да не сум свесен за тоа, а кометата може да биде да удри секој час “, рече Бред за GQ, кој планира да се занимава со продукција.

https://www.instagram.com/p/BxfvkIwDf5i/?utm_source=ig_embed

“Навистина уживам кога се наоѓам зад камерите, од продукциската страна”, призна Бред.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber