Ја наследила несекојдневната убавина од својата мајка: Ќерката на актерката и честиташе роденден со емотивна порака, а сите коментираа дека изгледаат како близначки

26 март, 20190
Capture

Актерката го прослави 43. роденден.

Оскаровката Риз Витерспун го прослави својот 43-ти роденден, а нејзината ќерка Ава Елизабет ја искористи пригодата јавно да ѝ честита.

Прекрасната Ава објави фотографија со мајка си, додека во описот ѝ посвети емотивна порака.

– Среќен, среќен роденден на мојата прекрасна мајка. Ти си толку дарежлива, совесна и страствено љубезна личност, а јас сум толку благословена бидејќи сведочам за твојата светлина и љубов секој ден – напиша Ава.

Многу фанови коментираа дека тие изгледаат како близначки, а на Риз мора да и дадеме признание дека изгледа одлично.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber