Ја ограбија пирати?

8 јануари, 20190
BBOJ88f

Оскаровката Хали Бери, доживеа невообичаена непријатност – ја ограбија пирати!

Американските медиуми пренесуваат дека куќата на оскаровката, во вредност од осум милиони долари е ограбена и дека од неа се земени непроценливи уметнички дела. Оскаровката, заедно со други познати личности чија адреса е Малибу, мораше да се евакуира пред пожарот Вулсли, па нејзината куќа на брегот на океанот останала празна. Тоа го искористеле морските пирати (да, навистина така ги нарекуваат), кои  со брод стигнале до куќата, земале што стигнале и побегнале назад кон морето!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber