Кит Флинт: Обдукцијата ја откри причината за смртта на пејачот на бендот “The Prodigy”

12 март, 20190
kit

Британските истражувачи соопштија дека пејачот на “The Prodigy”, Кит Флинт, извршил самоубиство со бесење.

Флинт (49) беше пронајден мртов на 4. март во неговата куќа во Есекс. Официјалните лица изјавија дека „смртта не е сомнителна“ и дека се очекуваат резултатите од токсиколошките анализи.

Членовите на бендот „Продиџи“ минатата недела објавија дека Флинт извршил самоубиство. Медиумите објавија дека пејачот бил во депресија поради разделувањето од неговата партнерка. Флинт во британскиот бенд започна како танчер,  но тој беше главен вокалист на хитовите “Firestarter” и “Breathe”.

Тој беше сопственик и менаџер на моторџиски клуб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber