Слета на погрешно место! Се спушти со параглајдер, за да го дочека бесен кенгур на земјата!

12 март, 20190
kengur

Откако еден човек слета со падобранец, го нападна кенгур, а видеото што го сними неговата GoPro камера брзо стана вирално.

Џонатан Бишоп слетал на пешачката патека Орорал во Австралија, а набрзо откако ја допре земјата, кенгурот тргна кон него.

„Управував со параглајдерот два часа над Канбер додека не стигнав до местото за слетување. Бев фокусиран на слетувањето, па не го видов кенгурот“, рече тој.

Бишоп му викна на кенгурот, и на крај конечно замина, но пред тоа го изгреба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber