Кој модел на чизми ќе ја освои претстојната сезона?

6 септември, 20190
boots

Ги истраживме најновите колекции и ги одбравме највечатливите модели.

Во новите модни колекции има многу помалку патики. Војничките чизми го заземаат првото место.

Д-р Мартенс со текот на времето стана најпознатата варијанта на војнички чизми, кои се здобија со популарност кај панкерите и рокерите. Чевлите ги измислил др. Клаус Мертенс веднаш по втората светска војна: сакал да ги редизајнира воените чизми, со што ќе се чувствува помалку вкочанетост. За производство на првите модели биле користени oстатоците од воените униформи – кожни панталони и епалети (за табани). Во шеесеттите години Мартинките беа дел од стилот на скинерите, а во 1970-тите хипиците носеа слични чизми. Веќе во седумдесетте години војничките чизми доживеаја толку многу, а останатите се универзална опција – и не е важно каква музика имате на вашата плејлиста, ние во продолжение ви ги претставуваме највпечатливите модели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber