Леонардо ДиКаприо е последен на листата на најубави мажи, а кој е на првото?

3 јануари, 20190
leo

Листата за 2018 година ја состави Т.Ц. Кендлер, кој веќе ја прогласи француската манекенка Тилан Блондо за најубавата жена.

Ѕвездата на филмот Aquaman, Џејсон Момоа, е на врвот на листата на стоте најубави мажи, додека на последното место е Леонардо Ди Каприо…

Овие прогласување на најубавите започнаа во 1990. година и се засновани на предлози од јавноста. Покрај тоа, организаторите велат дека станува збор за „најразновидниот“ избор, а видеото со победниците е прегледано два милиони пати за два дена.

Момоа (39) е во брак со Лиза Бонет (51) од 2005. година, а заедно имаат две деца, 11-годишната ќерка Лола и деветгодишниот син Нако Вулф.

На второто место е Јангкук, пејачот на јужнокорејскиот бенд БТС. Трет е британскиот актер Идрис Елба, а на четвртото место е јутјуберот Феликс Шелберг ….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber