Жена се обиде да го удри коњот: Реакцијата на полицијата беше брутална

3 јануари, 20190
кк

Дочекот на новата година ниту во Австралија не помина без немири, а најчудниот инцидент беше забележан од камерите во центарот на Аделаида. На видеото се гледа жена која на прв поглед се обиде да го удри полицискиот коњ со тупаница.

Поодделниот преглед на видеото открива дека нејзината цел всушност бил полицаецот кој стои зад коњот. Оваа верзија на настанот подоцна беше потврдена и од страна на полицијата.

Но, ниту тоа не успеа, но затоа при обидот, полицаецот на коњот ја фати жената за коса и ја фрли на подот.

Потоа, на подот беше совладанa од третиот полицаец.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=-DBm153s-f0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber