Mачката на Karl Lagerfeld има нова колекција „RIP Daddy“

29 март, 20190
q

Мачката на починатиот дизајнер Karl Lagerfeld, Choupette (или лицето што стои зад нејзиниот Instagram профил) успеа да профитира од своите 5 минути слава по смртта на нејзиниот сопственик. Choupette сега има своја колекција “RIP Daddy”, која вклучува маици, тренерки, шалови, маски за мобилни телефони и дневници со цртежи на Choupette Monica Smiley (која е заслужна за нејзиното лого на Instagram).

На цртежите Choupette е со црн вел и препознатливите очила и вратоврска на Lagerfeld, а зборовите “RIP Daddy” се испишани на секој дизајн. Слатко или невкусно? Навистина не сме сигурни. Она што треба ова да го направи помалку чудно е фактот дека “одреден дел” од заработката од колекцијата ќе одат во Helen Woodward центарот за животни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber