Многу е важно да се грижите за вашите гради, a овие совети ќе ви бидат многу корисни

23 септември, 20190
george-gvasalia-xnxJv5KztpE-unsplash-1200x800

Грижата за вашите гради ќе има позитивен ефект врз целокупното здравје .

Чувствителноста на градите за време на ПМС може се зголеми. Предменструалните хормонални промени доведуваат до отекување на дојка и хиперсензитивност. Можеби тоа е причината зошто вие избегнувате вежбање во овој период од месецот. Не се откажувајте од вежбање со преземање на аналгетик, како ибупрофен, на првиот знак на болка.

Несоодветен градник може да биде причина за болка во грбот, вратот и рамото. Жените се склони кон проблеми со горниот дел од торзото, доколку градникот не одговара и нивната тежина на градите не е рамномерно распоредена. Но, без оглед колку се големи вашите гради  или мали доколку градникот е премногу мал, може да предизвика лошо држење на телото и потоа болка во грбот.

Различни производи за зголемување на градите може да бидат опасни

Веројатно ги знаете овие реклами, вообичаени на Интернет, за апчиња и лосиони кои наводно се зголемуваат градите. Но, внимавајте: овие производи не се секогаш подложни на контрола, така што не се знае кои се главните состојки и дали ќе влијаат на вашето здравје. Кремите и лосионите не се ништо помалку штетни од апчињата, може да предизвикат чешање и осип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber